Chovatelská stanice plemene Stafordšírský bullteriér a Brabantík

25. 3. Než dát za pravdu meteorologům, to už je lepší pořídit si rosničku Jůlinku Pana Tau, důvěryhodnost vyjde na stejno. Slunečné a teplé jarní počasí se nekonalo, dočkali jsme se jen mrholení, větru, chladu a zamračené oblohy. Těšila jsem se na focení starších štěňat venku na zahradě, ale chyba lávky, takže nabízím jen pár rozostřených fotek pořízených doma, když už je ten sváteční, jarní, zakaboněný den… Dítka Digi mají zrovna 5 týdnů, začínají zkoumat v domě místnost po místnosti, seznamují se s pračkou, vysavačem, myčkou v akci, začínají vnímat hračky a ponožky začínají být v ohrožení života. Dítka Elinky jsou stále černí andílkové, kteří se nehnou z mámina bezpečného pelíšku než na pár vratkých krůčků, není se co divit, vždyť jsou jim jen tři týdny. Fenečka a pejsek stále čekají na svého páníčka. Pokud máte zájem, kontaktujte mně…

 

 

 

 

19. 3. Fotečky jsou tady, naše zlatíčka jsou opět o týden suprovější!!!

Čtyřtýdenní P – rckové se během týdne propracovali z mlíčka přes kašičku až k namočeným granulkám a momentálně prožíváme náročné umatlané, upatlané období, bašta je při krmení všude, v miskách, na štěňatech, ve štěňatech, máma má co pucovat 🙂 Maličcí si už spolu hrají, válejí se, rozčilují, hračky jim ještě moc neříkají, ale zájem o okolí se zvyšuje a rozšiřují si akční rádius. Zuby se klubou a testují na okolí, všichni kluci už mají zkontrolovaná a sestouplá varlátka. Máme už také potvrzen termín veterinární kontroly, očkování a čipování.

Osmnáctidenní Q – éčka také dělají veliké pokroky, koukají, ale do sluníčka se jim na fotkách zrovna moc nechtělo, posilují nožičky a zvedají tělíčka neohrabaně nad zem, ale podstatnou část dne jen prospí, válejí se v pelíšku a pátrají po mámě, pokud zrovna není nadosah, krásně prospívají a bříška mají stále kulaťoučká, řádně napapkaná. Některá štěňátka jsou stále volná!!!

13. 3. K rezervaci máme jednoho pejska a jednu fenečku z vrhuQ

(fenka leží v dlaních)

12. 3. Týden se sešel s týdnem a nedočkavým zájemcům o štěňátka přinášíme nové série fotek jejich vyvolených. “P” vrh úspěšně dokončil třetí týden života a “Q“vrh, naši prckové, má 11 dnů.

P“…Péčka za sebou mají druhé stříhání drápků, z porodní bedničky se přestěhovali do větší ohrádky, začínají poštěkávat, povrkávat, ochutnávají se navzájem, škodolibě šťouchají do sourozenců. Mamča začala nestíhat s mlíčkem a protože Elinka má svých také dost a jsou mnohem menší, začala jsem prcky přikrmovat kvalitním štěněcím mlíčkem, koncem příštího týdne to bude veselejší, dostanou do mističky kaši.

Q“…Qéčka začínají pomžourávat na svět. Rezervován je kluk s širokou náprsenkou a předběžně je zamluvená fenečka s bílými kodkolenkami.

5. 3. Jsou aktualizovány fotky čtrnáctidenních štěňat z vrhu “P” a je založena stránka nového vrhu “Q

P“…Naši zlatí kulíšci mají dva týdny, jsou to mimořádně veselá miminka, nádherně prospívají, začínají koukat, někteří více, jiní méně, očička ještě toho moc nevidí, nezaostří, ale už je to tam 🙂 Objevili i nožičky, ty vratké věci k chození a pracují na koordinaci pohybu, zatím je to hází na všechny strany, ale snaha je obrovská a to se cení. Celý vrh je zadaný.

Q“…Říkám jim malí mravenečci, tohle označení ve srovnání se staršími štěňaty opravdu sedí. Zatím ať novorozenci hlavně dobře prospívají, vše ostatní se ukáže později. Zamluvená je zatím jedna fenečka (k 6. 3. )

Chris Kavalíří kvarteto (Valglo Dream Maker x Zaragoza Fransimo Bohemia) na CACIB Brno

Kontakt:
Marta Bůžková e-mail: buzkovam@seznam.cz tel.: 607 816 884 Ostrava. IČO.73018503