Chovatelská stanice plemene Stafordšírský bullteriér a Brabantík

27. 2. Malí rošťáci už běhají na zahradě a moc se jim venku líbí. Tento týden se už někteří z nich rozjedou do nových domovů.

Fotky od majitelů mých odchovů udělají vždycky radost – fešáci Monty Kavalíří kvarteto a ještě mladíček strakáček Timy Kavalíří kvarteto

Dear Snowflake Kavalíří kvarteto obsadila 7. místo ve Sportovním poháru SBTC CZ fen za rok 2016

Pár foteček z výstav…

23. 2. Xanto je zamluvený.

Máme k rezervaci 3 štěňátka (strakatý kluk Woody, bíločervená holčička Xsara a červený kluk s bílými znaky Xanto)!

22. 2. Prckové už mají 6 a 5 týdnů a začíná pořádná legrace. V rámci socializace podnikají expediční výpravy po domě a zkoumají svět. Zvykají si na běžný provoz domácnosti.

19. 2. Máme za sebou dvoudenní klubovou výstavu SBTC CZ v Poděbradech. K posuzování na této výstavě byli pozváni celosvětově vážení rozhodčí a chovatelé Mary A a Harry A Coble, UK (Surestaff Kennel). V sobotu se krásně předvedl náš mladý modrý pejsek Imperio Staff Warriorbull (třída mladých – 34 psů) a odnesl si hodnocení V, v neděli nastoupila do kruhu do třídy mladých, třídy už tradičně nejvíce obsazené – 43 fen, naše Orissa Kavalíří kvarteto. Předvedení nebylo dobré a tak si zaslouženě odnesla hodnocení VD.

Začátek roku probíhá ve znamení narozeninových oslav našich odchovánků…

17. 2. Slíbené fotky jsou tady! Znovu jsme nafotili prcky z vrhu W, žíhaná štěňata z vrhu Y nosí na focení obojky, fenky růžový – Yasmine a oranžový – Yrra, kluci zelený – Yuppie a žlutý – Yustine. Z vrhu X se fotil znovu jen jeden volný pejsek – Xanto

K dnešnímu dni máme volná tři štěňátka, strakatého Woodyho, červenobílou fenku Xsaru a brášku, červeného s bílými znaky – Xanta. Štěňátka jsou standardní, bez vad, s předpokladem vynikající povahy a exteriéru. Strakáček je můj favorit, nej prcek ze všech tří vrhů, má mimořádně kontaktní a mazlivou povahu, Xsara je fenečka středního temperamentu, zvědavá a podnikavá, bráška Xanto je rozvážný i veselý, prostě zlaté čtyřtýdenní štěndo!

15. 2. Galerie vrhů W a Y nejsou kompletní. Střídání ostrého sluníčka a stínů kvalitě fotek dnes moc neprospělo, pro “velký úspěch” si focení v pátek zopakujeme, takže kdo své chlupaté dítko dnes ve fotkách nenašel, nemusí zoufat, fotky doplníme. Y štěňátka, zejména dvě žíhané fenečky, jsou na fotkách k nerozeznání, bílé znaky na hrudníčcích téměř zanikly, takže pro snadnější identifikaci příště použijeme barevné obojky. Kluci na tom nejsou lépe, pokud zrovna ne fotce neukážou hrudníček se znakem. Všechna naše štěňátka jsou v pořádku, mají se k světu a u nás začíná být veselo. Všichni prckové už s chutí baští namočené granule Royal Canin Medium starter. Na své páníky stále čekají dva strakáči, dva zlatí a jeden žíhaný kluci a bíločervená slečna.

7. 2. W – štěňátka si začínají hrát a aktivně prozkoumávat okolí, jsou už přikrmovaná a namočené granulky zatím jen 2x denně jim chutnají, pejskové už mají sestouplá varlátka, zoubky se prořezávají a vypadá to na 6x nůžkový štěněcí skus, mám z tohoto vrhu velikou radost především pro jejich úžasnou povahu, exteriérově jsou také velice povedení. Strakatí kluci jsou stále volní!

X – bumbrlíci stále nejvíce času věnují spinkání, papání a povalování se poblíž mámina mléčného baru. Kluci focení docela sabotovali, holčičky se předvedly v celé své kráse. Jedna princezna je stále volná – fenečka s bílou hlavou a levým uchem v barevné skvrně!

Y – naši nejmladší si s přílišnou aktivitou zatím hlavu také nelámou, paradoxně nejaktivnější jsou dvě drobnější štěňátka – kluk a holka s ponožkami na předních nožkách. K rezervaci máme tři kluky!

4. 2. Do třetice všeho dobrého představuji náš třetí lednový vrh “Y

2. 2. Z důvodu zrušení předběžné rezervace neserióznímu zájemci nabízím opět k rezervaci slušnému člověku krásného červenobílého pejska.

Kontakt:
Marta Bůžková e-mail: buzkovam@seznam.cz tel.: 607 816 884 Ostrava. IČO.73018503