Chovatelská stanice plemene Stafordšírský bullteriér a Brabantík

31. 8. Dnes prckové vyrazili na zahradu společně a hlídání se na jedničku zhostila Inneska. Společné fotky najdete na stránce vrhu D pod dnešním datem. Po špatných zkušenostech se snažím nové páníky vybírat maximálně zodpovědně. Po vzájemné dohodě se uvolnila k rezervaci fenka Dottie z vrhu D. Byla rezervována pro majitele, kteří během návštěvy naší smečky zjistili, že stafík pro ně nebude to pravé ořechové a budou vybírat mezi klidnějšími plemeny.

30. 8. Bertička už našla tu svou pravou rodinku a v pátek jede domů. Na stránce vrhu C najdete pár nových foteček. Dnes proběhlo krytí nádherné červené fenky Leni Eso Bonatom naším Excaliber Red Fransimo Bohemia. Držíme palce, aby vše dopadlo jak má. Vrh bude odchován na naši chovatelskou stanici, ale vyrůstat budou štěňátka se svou maminou u majitele fenky.

!!!uvolnila se k prodeji fenka z vrhu B!!!

pouze pro vážné zájemce, upřednostním telefonický nebo osobní kontakt

24. 8. Vrh B je po očkování a čipování, kontrole veterinárním lékařem, všichni prckové jsou v naprostém pořádku, připraveni vyletět z hnízda. Blečka a Babetku ještě čeká baer test. Cilka a Cecilka mají dnes pět týdnů, šikulky už běhají na zahradě, jsou to velice veselé holky, Cecilka zvlášť, ocásek se jí stále vrtí 🙂 Déčka si na cestování po zahradě ještě týden počkají. Focení dnes za moc nestálo, holkám se moc nechtělo spolupracovat, tak dnes jen pár fotek, příště to prý bude lepší 🙂

A teď něco ze života našich kontíků. Anni DonJon Contis ustála echokardiografické vyšetření na jedničku. Měla jsem trochu obavy, jestli vydrží ta naše veselá holka v klidu ležet, ale dopředu jsme polohu potřebnou pro vyšetření srdíčka cvičili a vše proběhlo perfektně. Anni – Vendulku čeká narkóza před rtg kloubů, chtěli jsme mít jistotu, že srdíčko je zdravé. Výsledek vyšetření je bez nálezu.

18. 8. Kdo si hraje, nezlobí…

16. 8. S mamkou je fajn, když má náladu si hrát 🙂 Béčka mají na stránce předposlední společnou sérii fotek…a budeme se loučit.

15. 8. Týden za týdnem utíká jako voda v řece, malá Céčka už dávno nejsou malá, zoubky už žmoulají masíčko a Orisky špunti už téměř chodí, jsou to moc šikovná miminka. Série fotek opět najdete na stránkách jednotlivých vrhů.

Štěňata z vrhu A krásně rostou…

Před odchodem do nových domovů jsou naše štěňata ošetřena proti vnitřním i vnějším parazitům. Proti bleškám, klíšťatům a trudníkům používáme Bravecto a doporučujeme v tom pokračovat i novým majitelům. Máme s ním tu nejlepší zkušenost už několik let, od majitelů mých odchovů nemám žádné zprávy o tom, že by se naše štěňata potýkala s demodikózou. Zajímavý článek o Bravectu si přečtěte v oddílu Veterinární problematika.

13. 8. Naše Canis Saxonia Amanda (Medík) na MVP v Mladé Boleslavi. Foto –  pan Petr Končel. Děkujeme.

11. 8. Naše “veliká” štěňátka se ještě stihla před tropickým vedrem proběhnout venku a teď už se placatí ve svém klimatizovaném pokojíčku. Dnes jsou prťata i zvážená, váha se pohybuje v rozmezí 2 – 2,30 kg, zoubky jsou v tlamičkách v perfektním nůžkovém skusu a v bříšku hřeje mletý losos s kuřátkem. Tomu se říká psí život! Více fotek najdete na stránce vrhu.

8. 8. Týden utekl jako voda a jsme tu pro vás s novou sérií fotek štěňátek, najdete je na stránce jednotlivých vrhů s dnešním datem. Zde jen malá ochutnávka a stručná informace o vývoji našich prcků.

Nejmladší štěňátka měla v sobotu týden, jsou to opravdu ještě miminka, jen spí, pijí a hledají v pelíšku mámu, když potřebují očistit, napít nebo jen přitulit.

Innesčiny tlusté buchtičky už koukají na svět, ve čtvrtek budou mít tři týdny a snaží se svá těžká tělíčka udržet na nožičkách, není divu, že se jim to příliš nedaří.

Nejstarší, Lady dítka, už docela dobře cupitají, hladká podlaha ještě dělá problémy, ale dokážou se s tím statečně poprat. Do příkrmu se moc nehrnou, ostatně proč taky, když má máma mlíka dost, nikam nespěchají, do ničeho se nehrnou, pohodový, klidný vrh. Zoubky se už vyklubaly na svět, všichni mají nůžkové skusy.

Aby se naše buldočí holky nehádaly, mají na výstavu sety se stejným kováním 🙂

Staré hračky štěňat už zlikvidovali dospěláci, a tak nadešel čas pořídit prckům něco nového na hraní. Za fleecové hračky moc děkuji a doporučuji www.12tlapek.cz

Opět malé ohlédnutí za našimi odchovy. Tentokrát se pochlubila panička malé Arlett Kavalíří kvarteto se svou malou princezničkou.

Je snažší fotit pytel blech než Vandu Kavalíří kvarteto a April’s Amulet Harpagon. Pár fotek z focení nevyfotitelného 🙂

1. 8. Ladynčina štěňátka dnes poprvé ochutnala i něco jiného než mámino mlíčko a zjistila, že masíčko taky není k zahození. Už začínají chodit a hrát si, jsou to velice klidná a pohodová štěňata, přesně takové povahy jsem očekávala a jsem zatím moc spokojená, uvidíme, jestli budou v pořádku i zoubky, už se začínají klubat. Celý vrh B je zamluvený!!! Více fotek najdete v galerii vrhu.

Dvě Innesčiny holčičky ještě žádné starosti nemají, maminka se více než vzorně stará a holky podle toho vypadají, tlusťoučké a čisťounké, prostě neopečovávanější mimina široko daleko. Fenečky jsou obě volné!!! Více fotek najdete v galerii vrhu C.

Starší novinky najdete v archivu

Kontakt:
Marta Bůžková e-mail: buzkovam@seznam.cz tel.: 607 816 884 Ostrava. IČO.73018503