Chovatelská stanice plemene Stafordšírský bullteriér a Brabantík

2. 9. Po deštivých dnech mohou zase na zahradu. Sedmitýdenní štěňata se už doma dokážou pořádně nudit a dávají to znát, proto jsme všichni rádi, že svou energii nechají částečně venku. V příštím týdnu je čeká očkování a čipování a rozjedou se do nových domovů.

22. 8.  Naší Apolence (Cilka Kavalíří kvarteto) a Keníkovi (Kenn of Jarys Farm) se narodilo 8 krásných štěňátek. K rezervaci nabízíme červenou fenku  a žíhané i červené pejsky. Předpokládaný odběr bude po ukončeném osmém týdnu v termínu 8. – 12. 9.

Holky:

Kluci:

Všichni:

13. 6. Černá fenka DIXIE a červený pejsek DUSTIN jsou připraveni vyrazit do nových domovů, jsou standardní, socializovaní a čistotní přiměřeně věku.

Kontík je skvělý rodinný pes, nekonfliktní, dokáže se dokonale přizpůsobit životnímu tempu své rodiny. Naše štěňata jsou socializovaná, s příjemnou, kontaktní a mazlivou povahou. Jsou připravena k odběru.

30. 4. Prckové už chodí pravidelně na sluníčko, vnímají nové zvuky, situace, baví je to, zkoumají svět a rozvíjejí svou psychiku, posilují svalíky.

28. 4. Tato štěňátka své rodiče nezapřou.

Happy ( Hard Rock Girl Fransimo Bohemia x Excaliber Red Fransimo Bohemia)

Julli a Jamina (Yorica Kavalíří kvarteto x Rick R.A.C. Popelka)

25. 4. Tři sestřičky  a jejich vrtichvostíky.

 

Ještě včera trpaslíci a dnes už rosteme před očima…

11. 4. Sedm malých trpaslíčků po Yorice Kavalíří kvarteto a Rickovi R.A.C.Popelka se má k světu.

10. 4. Sestřičky dnes mají 20 dnů, nožky ještě pořádně neslouží, ale trénují a za pár dnů je budou poslouchat, jen co naberou sílu a stabilitu. Pomaličku se začínají seznamovat s příkrmem a nejbližším okolím svého pelíšku.

9. 4. Happy a Harvey, šťastná dvojka, pátý týden života zavírá dveře a už je nic nezastaví, průzkumničí, rozšiřují si obzory, poznávají svět a k tomu si vrtí ocásky, začíná období žužlání, trhání, kousání a všeobecného lumpačení, to vše k životu štěněte patří.

1.4. Fenečky po Aprils Amulet Harpagon a Kendy Blue King Merano Bohemia začínají mžourat, je čas, představit je světu! Jsme tady, jsme tři holky a jsme nádherné!

 Harvey a Happynka jsou malé šikulky, v necelých čtyřech týdnech zvládají pohyb nejen po koberečku, ale i po hladkém povrchu. Jsou to průzkumníci a odvážně se vydávají na průzkum neprobádaných míst, ale, abych je zase nepřechválila, s mámou po boku to jde mnohem líp než na vlastní pěst. Do jídelníčku už přibyly granulky, zoubky se prořezávají a Harvey už má dokonce sestouplá varlátka. Jsou to zlatíčka!

20. 3. Buřtíci za sebou mají téměř dva týdny povalování se v blízkosti mléčné čerpací stanice, zvykají si na manipulaci, zvládli první střihání drápků…Oční víčka se už uvolňují, každým dnem začnou mžourat na svět.

14. 3. Štěňátka Roxy mají zítra týden. Jsou to její poslední a nejkrásnější. Skvěle prospívají, tlustá bříška se jen líně převalují, nosíky se začínají pigmentovat. Vítej na světě, sladká drobotino!

4. 3.  Aktuálně nemáme žádné volné štěňátko.

!!!VOLNÉ FENEČKY!!!

Temperamentní rampepurdy, čistě černá, bez žíhání a s bílým znakem na hrudi – Fidorka je čertidlo už od pohledu, bílá Gina klame tělem, pod bílým andělským kožíškem má určitě ještě jeden, černý, pořád hledám, jestli jí někde ty černé chlupy nečouhají.

24. 2. Naši malí mazáci…Dnešní středu focení, příští středu očkování a čipování, předzvěst odchodu do nových domovů. Další společné focení vzdávám, zajímá je všechno kolem, neposedí, nepoleží, ateliérové světlo mělo několikrát na mále, nejvyšší čas balit kufry a rozjet se do nových domovů, ale ještě zvládnou spoustu neplechy, než nastane den D. Obě fenky – bílá Gina a černá Fidorka s bílým znakem na hrudi – jsou volné!

Bostonci, miláčci malí, ve srovnání se stafbulími draky, něžná stvoření…

 

Goldy se těší do nového domova.

 

18. 2. Dnešní aktualizace je z technických důvodů bez fotek, bohužel. Vrtichvostíky představíme alespoň na videu. Šestý týden života štěňat je v plném proudu a přináší okamžiky příjemné, to když štěňata na chvíli spí 🙂 a i ty méně příjemné, jako je řádění prcků pravidelně kolem 2:30 v noci, kdy si dají svou akční hodinku, podojí mámu a pak si ještě do 6:30 zdřímnou. Vzhledem k tomu, že mamina už nejen rozmazluje, ale i vychovává, je fajn, když noční dovádění občas zkrátí, děckám rozdá pár za ucho, párkrát zavrčí něco o nočním klidu a jde se spát. Taky ponožky a nohavice, rukávy začínají být v ohrožení, stejně tak jako všechno, co je v dosahu zubatých tlamiček. To všechno patří k poznávání světa a socializaci.

10. 2. Dnes se štěňata poprvé fotila v provizorním fotokoutku. Mám pocit, že je někdy snažší domluvit se s pytlem blech. Bílá Gina spala v sedě, černá Fidorka neustále utíkala ze záběru a více než cokoli jiného ji zajímal foťák, fotograf a šňůra od ateliérového světla, Garry se rozhodl bojkotovat všechny fotoaktivity, Gucci usnul a něco hezkého se mu zdálo, Grimeček a Figaro dali přednost mé maličkosti a snaha nebýt “na place” byla více než zřejmá a Guccimu byly snahy o pěkný záběr taky u zadele. Tak a poraďte si, jak umíte!

…Více fotek najdete na stránkách vrhů…

Kontrola štěňátek, na rozdíl od focení, mi dnes udělala velkou radost. Všichni prckové mají nůžkové skusy a všichni kluci mají sestouplá varlátka.

Na bostonky se taky dostalo. Zítra jim jsou čtyři týdny a z malých “morčátek” se začínají dělat psíčci. Na granulky je lákám 3x denně, ale zatím jsem se velkého úspěchu nedočkala. Teplé mlíčko přímo z mámina kohoutku pořád teče proudem a drží se na předních příčkách denního meníčka. Však oni si časem dají říct, až se máma nenechá okusovat, mistička jim příjde vhod!

3. 2. Posledních sedm dní se štěňátka neflákala, ale rostla, naučila se chodit, pořádně koukat a dokonce už ochutnala příkrm, nejdříve nic moc, že prý je mlíčko lepší, ale s každým soustem a podporou mámy rostla chuť na voňavou novinku v mističce…

Bostonci, to je jiný příběh 🙂 Pohodička, klídeček, spousta místa u mléčného baru a mamina stále na dosah, tedy kromě těch chvilek, co si Pepsi odskočí. Řekla bych, že to s tou péčí přehání, nehne se od malých tlouštíků ani na krok, pořád si je přepočítává a ujišťuje se, že jim vážně, ale vážně nic nechybí. Jsou to malí, tlustí rozmazlenci 🙂

27. 1. Bostonci povyrostli a mžourají na svět, voňavá máma, kterou bezpečně našli po čichu už má své obrysy a bude to čím dál lepší.

Stafbullíčci nezůstávají za bostonky pozadu a také rozlepují očička, tmavá štěňátka už testují i vratké nožičky.

24. 1. Dva kluci po rodičích P. S. I  LOVE YOU ARWIN x JERRY Z RODNÉ MĚNDY se mají k světu, spousta mlíčka a péče vzorné maminky z nich dělá spokojené, vypasené buřtíky.

21. 1. První naše letošní štěňátka se narodila 10. 1. a hned 12. 1. druhý letošní vrh, o všech šest štěňat se vzorně stará Pixinka, štěňátka krásně prospívají a mají se k světu. Černoušci dnes začali otevírat očka.

20. 12. Už je to sedm týdnů, co se tato veselá osmerčata narodila…

 

13. 12. Hemžení šestitýdenních škodíků nebere konce. Sami bez dozoru mimo ohrádku? Ani omylem 🙂

6. 12. Čerti nám včera štěňátka neodnesli, ale že měla na mále. Za poslední týden se zdokonalila v tahání za nohavice, v likvidaci ponožek, seznámila se s pracovitými členy domácnosti, vysavačem, myčkou nádobí, pračkou a mopem, zjistila, že když baští, je lepší stát mimo misku a ne v ní, stejně tak při pití, mokré nožky až po ramena jsou přeci nic moc. Trpělivá máma řeší jejich potyčky, které nabírají na intenzitě a na kožíšcích se objeví sem tam šrám, když nezasáhne včas, snad se všichni vyhnou prokousnutému uchu nebo jiné vzpomínce na rodné hnízdo. 17. 12. se na ně už těší veterinář, je naplánovaná kontrola, očkování a čipování.

 

 

Nabízím k prodeji pejska IMP BOHEMIAN BLACK HAWK

Psík je po nadstandardně zdravotně vyšetřených rodičích (DKK, DLK, OCD ramen, patelly, doppler srdce, spondylóza s nejlepšími možnými výsledky). Má velice pěkný exteriér a úžasnou povahu. Je socializovaný, zbožňuje lidi, včetně malých dětí, je zvyklý na psy. Je čistotný přiměřeně svému věku, zdravý. Hledám vážné zájemce bez chovatelských a výstavních ambicí.

 

30. 11. Malí kulihrášci.

29. 11. Tak nás tady máte po týdnu znovu. Jsou nám právě 4 týdny, už si spolu začínáme hrát a měřit síly, začínáme objevovat svět mimo ohrádku a k jídlu i něco jiného než je mlíko, nejdříve nám granulky moc nechutnaly, ale už jsme si dali říct, i když bříška vždy po baště doplníme ještě u mámy teplým mlíčkem. Ona je trpělivá a kousání zbrusunovými zoubky nám toleruje. Všichni bráchové už máme sestouplá varlátka, to jsme ale pašáci a zoubky prý vypadají taky dobře, všechny nás dnes dvounohá mamina kontrolovala, ani střihání drápků jsme neunikli, dnes byl celkově náročný den. Představte si, museli jsme se fotit, to my tůůze neradi, copak jsme nějaké modelky? Koukat do foťáku nás nebaví. Naše nové obrázky najdete na naší stránce, to se ví…Tak pac a haf zase za týden!

21. 11. Ve věku 3 týdny představujeme náš aktuální vrh stafbullíčků. Štěňátka jsou temperamentní, byl problém udržet je na pár cvaků v klidu. Černá a modrá barva jsou zatím čisté, zcela bez žíhání, uvidíme, jestli to tak zůstane. Dnes poprvé prckové ochutnali granulky namočené v mlíčku, žádné nadšení se nekonalo. Hlad je nejlepší kuchař, však oni si řeknou, až mlíko od mámy nebude stačit.

3. 11. Bostonci se taky umí řádně rozdovádět. Pejsek BOLERO je volný, k rezervaci a čeká na toho pravého páníčka. Více na stránce vrhu.

3. 11. Štěňátka dnes byla na “výstupní kontrole”u pana doktora, všechna jsou v pořádku a těší se do nových rodin. Tohle jsou poslední videa malých raubířů. Daisy a Darylek mají na stránce vrhu i pár foteček.

Kontakt:
Marta Bůžková e-mail: buzkovam@seznam.cz tel.: 607 816 884 Ostrava. IČO.73018503