Chovatelská stanice plemene Stafordšírský bullteriér a Kontinentální buldok

SBT je všestranné, temperamentní plemeno vhodné pro aktivní lidi. Při správné socializaci a zodpovědném přístupu, si s jeho výchovou a výcvikem poradí i začátečník. Je to typický rodinný pes, vhodný k dětem, ale vždy je potřeba dodržovat pravidlo, že s malými dětmi by neměl být ponechán o samotě žádný pes, jakékoli rasy. Na vztah dítě – pes a jeho správné utváření, musí vždy dohlížet dospělý člověk, jen tak si v SBT získá dítě vynikajícího parťáka a kamaráda.

Již od štěněte je potřeba SBT seznamovat s co nejrozmanitějšími podněty z okolí, různorodým prostředím, lidmi, psy, případně jiným domácím zvířectvem a nedělat ze štěňátka skleníkovou kytičku, podcenit socializaci se nevyplácí a co propásnete ve štěněcím věku, jen těžce doženete v dospělosti. Malé štěně je jako houbička, která nasává dychtivě okolní svět, je jen na vás, aby jste mu to v maximální míře umožnili.

Správně vedený SBT je přátelský, vyrovnaný, konflikty nevyvolávající pes do nepohody. Není to plemeno vhodné pro držení v kotci a celoroční pobyt venku. Jen při maximálním možném kontaktu s majitelem, se mohou rozvinout jeho povahové rysy, pro které se dnes těší tak výrazné oblibě.

Kontakt:
Marta Bůžková e-mail: buzkovam@seznam.cz tel.: 607 816 884 Ostrava. IČO.73018503