Chovatelská stanice plemene Stafordšírský bullteriér a Kontinentální buldok

Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.

Ben Williams

6 a D

Odchovu štěňátek věnuji maximální péči po celý den. V prvních dnech po porodu dbám na to, aby měla fena možnost venčení dle potřeby, což mnohdy bývá v intervalech kratších než 1,5 hodiny. Většinou fena není ochotna od štěňat vstát ani kvůli pití nebo krmení, tyhle ” fuky” jí toleruji, je rozmazlována a vše co potřebuje, dostává až pod nos. Štěňata se snažím mít prvních 14 dnů téměř nepřetržitě na očích, protože fena, aniž by chtěla, může maličké štěně snadno zalehnout. Minimálně 14 dnů spím přímo u porodní bedny a pečlivě hlídám. Porodní bedna s výhřevnou podlážkou je umístěna v klimatizované místnosti, kam ostatní psi pár prvních týdnů nesmí. Mamina má zajištěn maximální klid a nemusí se stresovat v obavách o bezpečnost své drobotiny. První týden po porodu dostává do vody sušené mléko pro štěňata a po celou dobu kojení přidávám matce do krmení Canvit imuno a Biocal plus, kalciové tablety s želatinou. Fena je krmena přirozenou stravou – BARF a za studena lisovanými granulemi.

Jak rezervovat štěně?

Štěňátko si u nás můžete závazně rezervovat až po narození, složením rezervačního poplatku. Po přijetí rezervačního poplatku je štěně rezervováno a není dále nabízeno k prodeji. Rezervační poplatek je vratný v plné výši, pokud zájemce poptává standardní štěně a v době odběru je toto štěně nestandardní. Nevracím rezervační poplatek v případě zrušení rezervace ze strany zájemce, nevyzvednutí štěněte v dohodnutém termínu, je použit na hrazení nákladů spojených se zrušením rezervace. Rezervace je přenosná na jiné štěně pouze v případě dohody mezi chovatelem a zájemcem.  Návštěvy u štěňat jsou možné až po prvním očkování a záleží na budoucím majiteli, jestli této návštěvy před odběrem využije. K odběru jsou štěňata připravena  nejdříve po sedmém týdnu života. Na stránce vrhu jsou zhruba v týdenních intervalech aktualizovány fotky a videa.

Eli1

Své psy krmím kvalitními za studena lisovanými granulemi a přirozenou stravou – BARF, i fena se štěňaty dostává vysoce kvalitní granule  a syrové masíčko, aby se pokryly její vysoké energetické nároky, fena byla v kondici a zdravá po celou dobu péče o svá dítka. Snažím se vyhnout přikrmování štěňat do konce čtvrtého týdne, matka dostává vše, co pro vydatnou tvorbu mléka potřebuje a nesetkávám se s tím, že by fena měla problém odkojit i početný vrh, právě naopak, většinou bojuji s problémem opačným, ještě v době odběru štěňat mívají mé feny hodně mléka, snažím se tedy naplánovat odchod štěňátek postupně tak, aby se přirozenou cestou redukovala produkce mléka.

DSCF8880

Štěňata jsou stále pod dohledem, pokud nejsem v místnosti se štěňaty, mohu je sledovat v jiné místnosti přes kamerový systém. Poprvé štěnda preventivně odčervuji ve dvou týdnech a následovně podle plánu ještě jednou až dvakrát před odběrem, ve čtrnácti dnech také poprvé zastřihávám drápky. Štěňátka každý den pečlivě kontroluji, informuji ihned v případě problému zájemce, na webu aktualizuji každý týden fotky štěňat.

Harry a Hassan

Zhruba mezi čtvrtým a pátým týdnem začínám přikrmovat mletými kuřecími krky a žaludky a od této chvíle až po první očkování dostávají štěňátka každý den Probican, probiotickou pastu obohacenou vitamíny pro zlepšení odolnosti štěňat a posílení imunity v kritických fázích odchovu, jakými odstav a očkování bezesporu jsou. Od pátého týdne jsou již štěňata připravena na seznámení s ostatními členy smečky a aktivně zkoumají své okolí, podle počasí mohou i na zahradu. Do nového domova odcházejí štěňata socializovaná přiměřeně věku, očkovaná, čipovaná, s EU pasem, ošetřená proti vnitřním parazitům (Drontal Junior, Galces Plus) s výbavičkou . Průkaz původu zasílám doporučeně na adresu nového majitele ihned po obdržení z ČMKU, což bývá obvykle v době, kdy mají štěňátka 3 měsíce. 

Gill15

 

Kontakt:
Marta Bůžková e-mail: buzkovam@seznam.cz tel.: 607 816 884 Ostrava. IČO.73018503